top of page
  • Writer's pictureענת פרידמן - מבט אחר

דלתות פנים

דלת הפנים בבית יכולה לשמש ככל רהיט שישולב בבית.

בבחירה של דלתות פנים חשוב לבדוק שהן תהיינה

חזקות ועמידות על מנת שתחזקנה שנים רבות ללא קושי ובעיה.בעבר הדלתות היו עשויות מחומרים חשופים ללחות ולמזיקים. קרה לא אחת שהן היו מתקלפות, מתנפחות, נתקעות ולא עושות את העבודה. כיום איכות דלתות הפנים עלתה רמה ובשוק נמצא מגוון ספקי דלתות ובכל אחת מהן יימצאו דלתות סטנדרט ודלתות ברמה גבוהה יותר ודלתות יצור שלהם המיוחדות רק להם.


דלת פנים מסוג כוורת -

דלת פנים מסוג כוורת היא נפוצה בארץ. נחשבת לרמה ירודה. מחירה זול יחסית.

מילוי הדלת הוא מקרטון המחולק לתאים, ומכאן השם "כוורת". קרטון מסגרת העץ עטוף משני צדדיו בלוחות דיקט או לוחות MDF (זהו חומר תעשייתי.

ככל שצפיפות תאי הכוורת תהיה גבוהה כך הדלת תהיה מבודדת יותר לרעש ולטמפרטורה ומחירה יעלה בהתאם. יתרונה הוא המשקל הקל שלא מכביד על הצירים.

דלת פנים מסוג פלקסבורד -

דלת פנים במילוי פלקסבורד. זהו חומר הבנוי משבבי עץ דחוס. דלת פחות רגישה למכות ונחשבת למבודדת מפני מרעש, חום ומקור. מי שמעבר של רעש שלא יעבור מציק וחשוב לו -זו הדלת המתאימה לו.

דלת פנים מסוג פולימר -

דלת פנים פולימר עשויה מחומר פלסטי עמיד לנזקי מזיקים ומים ומזיקים. דלת הנחשבת לעדינה. לא מומלץ להתקינה בבית בו הדיירים נוהגים לטרוק דלתות. דלתות פולימר מתאימות לחדרי אמבטיה ושירותים. החומר הפולימרי מגן על רטיבות הדלת.

דלת אסם - דלת הזזה - דלת הנגררת בפתיחה נפתחת הצידה לאורך הקיר ולכן יש ניצול חכם של מקום בדירה והיא אינה תופסת מקום רב בחלל החדר. בדלת הזזה ישנה מסילה וגלגלים עם מנגנון שקט מה שמאפשר את הפתיחה הצידית. היא תמוקם בחלקו הפנימי של החדר. חשוב לתת טווח של 10 סמ לפחות למרווח בקצה של הקיר עם הפתיחה של הדלת. בדלת האסם הצירים יכולים להיות מפרזול ודלת מעץ מעוצב אך בשוק ניתן למצוא גם דלת דמוי דלת סטנדרט את עם מסילה בחלקה העליון. היא נחשבת לפחות אטומה.


ציפוי או חיפוי דלת פנים

הציפוי חשוב למראה וגם לאיטום והשמירה עליה מפני נזקי רטיבות ושינויי טמפרטורה לאורך זמן.

ציפוי פורניר - החיפוי עשוי מחלקיקי קליפות עץ דקות המקנות לדלת מראה עץ עדין וכפרי. ניתן לקבל אותה במבחר גווני עץ. ציפוי הוא איכותי, רגיש למכות ואינו קל לתיקון. נחשב יקר יחסית ליקר, וכיום פחות נידרשת.


ציפוי למינציה - למינציה, או למינטו, זהו ציפוי פלסטי דק המוצמד ללוח הדלת בתהליך של חימום, מקנה תחושה שציפינו את הדלת בטפט קשיח. טכניקות הטיפול בלמינציה השתכללה בשנים האחרונות והדלת המתקבלת מגיעה באיכות גבוהה יותר, אך עדיין ציפוי זה לא נחשב לאיכותי ביותר מבין כלל הציפויים ועלול להתקלף במהלך הזמן. ציפוי הלמינציה נחשב לזול יחסית, והוא הציפוי הסטנדרטי הקיים ברוב דלתות הפנים.

צביעה בתנור - שיטת הצביעה בתנור נותנת ציפוי אחיד, יפה ועמיד בפני לחות ומזיקים. ניתן לבחור ממבחר צבעים רחב מאוד. נחשבת לדלת יוקרתית והמחיר בהתאם. כמו כן ניתן לקבלה בשילוב של פרזולים וחלוקות מעוצבות על הדלת.


מחיר דלת פנים

מחיר דלת הפנים משתנה לפי החומר ממנו עשויה הדלת והציפוי שלה. דלת הכוורת בציפוי למינציה היא הזולה ביותר. דלת במילוי פלקסבורד ופורניר היקרות ביותר ולכך יש להוסיף את מחיר ההתקנה למתקין סביב 200-250 ₪ לדלת שישולם למתקין אלא אם החברה גובה זאת ברכישת הדלת


הפרזול בדלת פנים - עם עשויים ממתכת וכוללים את הצירים הידיות המנעול.

הידית - החלפה של ידית בדלת אינה הוצאה גבוהה. בדלת קיימת שלא רוצים להחליפה החלפת הידית יכולה להוות פתרון פשוט ולא יקר.

הצירים - סוגי צירים שונים קיימים בשוק המותאמים לדלת פנים, מתייחסים לסגו הדלת . לא בכולם ניתן לשנות. בחירה של צירים קשורה להעדפה אסטטית המתאימה לכם ותלויה בסוג הדלת. סגנון הצירים הקיים : צירי סטנדרט הקים בשוק הנראים בצד הפנימי של החדר, צירים כבדים ומעוצבים הבולטים לעין, צירים סמויים קו אפס שאינם נראים לעין כאשר הדלת סגורה ומעניקים מראה חלק ונקי. יש לדתות שיקבלו חלקה של 2 צירים ויש שיקבלו חלקוה של 3 צירים תלוי בדלת ובכבדות שלה.

המנעול - מנגנון סגירה ונעילה איכותי שומר על הדלת לאורך הזמן וחוסך עצבים. רעש של סגירה דלת יכול לשגע. בשוק נמצא סגנונות נעילה שונים, מהמנעול ה


קלאסי עם מפתח סבתא, מנעול עם מפתח קבוע בו מבפנים (לשונית פרפר) המוצב בעיקר בחדר השירותים ובחדרי ילדים כך שניתן לפתוח אותו מבחוץ ללא מפתח.

איטום למים - מים יכולים להסב נזק לדלת, לגרום לניפוח העץ או לבליה מהירה שלה. לכן חשוב לוודא שישנה שכבת סיליקון או פולימר בתחתית הדלת המגינה על הדלת ממים. בחדרי אמבטיה ושירותי אורחים בהם הלחות והרטיבות מרובה יותר חשוב לוודא עם המתקין כי הדלת שבחרתם עמידה מספיק ללחות, ולא תתנפח או תפתח עובש. (אפשרי שכל הדלתות בבית יקבלו את החיפוי התחתון).


דלתות שונות בחדרים שונים - האם נכון לבחור דלת זהה לכל הבית או אפשר לשלב סוגי דלתות שונים? בדרך כלל נהוג לבחור דלת אחידה לכל הבית אך כן לבחור דלת אחרת לחדרים הרטובים במבנה והסגנון . דלת המקלחת תקבל עינית או עיצוב של תצוגת הארה (צוהר אור עם זכוכית אטומה) המצביע על כך באם החדר תפוס או לא. ביחידת ההורים נהוג לבחור דלת שונה לחדר הארונות כמו דלת יפנית (מחולקת עם זכוכית) . או דלת הזזה, וכך גם לחדר השירותים הפנימי ביחידת ההורים.

לא חייבים לבחור את אותו עיצוב דלת לכל הבית. מצד אחד בחירה של אותה דלת יקנה מראה האחיד ונקי בעיצוב הכללי של הבית, אך מי שבוחר לגוון – יכול. מקוריות ורעננות יכולה להוסיף לעיצוב הבית שלכם.


צבע דלת הפנים – יש וניתן לבחור כל צבע שתרצו (דלת בצבע בעיקר, והעלות בהתאם). האופנה העכשווית היא בחירת דלתות בצבעים בהירים הממשיכים את הקיר ולא מתבלטים יתר על המידה. בבחירה בין דלת לבנה לדלת שמנת – עדיפות ללבנה כי השמנת תצא יותר צהובה והלבנה כמו משנה גוונה בין לבן לשמנת בהירה. כאשר בוחרים את צבע הדלת יש לקחת בחשבון את העיצוב הכללי של הבית כמובן, ולחשוב לטווח הרחוק. לרוב התכנון הו

א לא להחליף את הדלתות בשנים הקרובות לאחר שיפוץ או בנייה לכן עליה להיות בצבע שיתאים לכל שינוי שיעשה בבית בהמשך.


על כך ויותר בהרחבה - 0502056633


97 views0 comments

Recent Posts

See All

Commentaires


bottom of page