top of page
  • Writer's pictureענת פרידמן - מבט אחר

כיצד נכון לתכנן כל חלל בבית

תכנון חללים - המלצות "מבט אחר"

תכנון עיצובי משלב בין טעם , סגנון ותקציב. חשיבה תכנונית ועיצובית יכולה להיות גם אם לא מתכננים הוצאת כספים גבוהה. המגמה היא לחשוב על הנקודות הבאות:

§ רעיונות קונבנציונאליים, יצירתיים המותאמים לדיירי הבית. נמצא כי הוספת אביזר למקום מסויים ישדרג את המקום לבלי הכר. § אפשרות אחרת היא צביעה את אלמנט ישן , תצוגה חדשה זו תחדש את האביזר, תשדרג אותו ותביא אותו למקום אחר, חדש . אפשר באותה מידה לצבוע קירות או מתן הדגש של קיר מסויים. צביעה של בית שלא נעשתה שנים. תאיר אותו מחדש. § הוספה אלמנטים כמו כריות, ידיות חדשות , וילון , החלפת מנורה גם הם ישדרגו את הקיים.

את הבית מחלקים לשני אגפים : האזור הציבורי והאזור הפרטי. הציבורי כולל סלון, מטבח, פינת משפחה, פינת עבודה, הפרטי מתייחס לחדרי שינה ומקלחות. התכנון הפנימי של כל חלל יהיה בהתאם לפונקציונאליות הנדרשות בו. בדרך כלל אנשים נותנים את הדעת יותר על החלק הציבורי מאשר על החלק הפרטי. נמצא גם כי שהותם גדולה יותר בחלקים המרכזיים באזור הציבורי – הסלון והמטבח. ניתן לבנות בית משוכלל וגדול, אך אם התאורה אינה מתאימה, כל התכנון המכובד ייהרס.

סלון - כל סלון על פי מידותיו יקבל את היחס והפונקציונאליות הנדרשים שיותאמו עבורו.

הסלון צריך לתת מענה מבחינה שימושית ותפקודית, ולא רק לראווה. יש להתאים את גודל וצורת הספות, את מיקום הריהוט וכל מה שמסביב. יש והלקוחות מעוניינים בספות שאינן מתאימות למבנה, כי יש להם חלום שאינו מתאים למקום. לכן יש לכוונם למה שמתאים ולא למה שרוצים. כמו כן יש לדעת לבחור בגווני הריפוד שיתאימו למקום , לתת את הדעת גם לאופן הניקוי שלהם. הסלון הוא חדר אירוח ראשי. יש ונמצא בבתים חדרי משפחה או מרתפים בהם נוהגים בני הבית לשהות ולבלות את רב שעות אחה"צ ולווא דווקא בסלון הראשי שנשאר לעת אירוח. המעצב בתכנון הסלון החדש לעיתים משנה צורת חשיבה אצל הלקוחות. יש והם אפילו פונים לסגנון חדש עבורם, שונה ממה שהורגלו עד כה. ישנם הבדלים בסגנונות העיצוב : מודרני, שמרני, הייטקי , ענתיק – פרובנס ועוד... יש ונמצא את אלה האוהבים את הסלון עמוס וכבד ויש אלה המחפשים את המרחב והפתוח, את הפשוט ונוח יותר.

מטבח – תכנון, צבע, מבנה , פונקציונאליות , תפקוד - הם המרכיבים החשובים בתכנון המטבח. בארונות בנויים על מגירות גדולות , כלאפות וארונות מזווה, בהם ישולבו אביזרי המטבח : הכיור, המדיח, תנורים , המיקרוגל ושאר אביזרי מטבח, כמו כן אביזרי הבישול והאפיה מקבלים גם הם מקום כבוד על השיש או מחוצה לו. המטבח של היום מאובזר ברמה גבוהה.

במטבח נמצא היום את יחידת האי או הדלפק , המשמשים לישיבה וגם לעבודה, ויש ונמצא בהם גם כיור הוסף או כיריים . פינת האוכל הראשית היא מחוץ למטבח אך יש ונמצא אותה עדיין במטבח. מיקום אזור פינת האוכל והמטבח - החללים יכולים להיות מופרדים ובבתים מסויימים הם פתוחים ונמצאים בחלל אחד גדול. מה שמחייב מטבח מסודר ונקי כל הזמן. בתכנון החללים ההתייחסות אינה לפי מה יפה יותר אלא מה מתאים יותר ללקוח.

חדר השינה של ההורים - הפיכת החלל לחדר שינה פרקטי, אסתטי, התייחסות ליחידת האחסון שבו בין אם מדובר בארונות נמצאים בחדר עצמו או בחדר סמוך.

יצירת חלונות טובים המכניסים אויר ואור, ואם אפשר כמה יהיה זה מצויין. מפתחי דלתות נוחים ולא צרים. חשיבה על הפונקציונאליות של החדר תוך דאגה שגם אם החדר אינו גדול יראה כגדול, יהיה מרווח, מזמין לשכב בו ואפילו גם לקרוא בו. וכמוהו מקלחת ההורים הצמודה לחדר השינה ואמורה לשמש רק את ההורים.


כל חלל בבית יקבל את תשומת הלב שלו לפי מטרת השימוש המיוחסת לגביו. כך החלל יעוצב ויתוכנן בהתאם.אתם חולמים - אני מעצבת


עד כמה בוער בכם לבחון את הבית שלכם ? לשאלות ותיאום פגישה

הכנסו ללינק המצורף, ענו בנקודה הנוגעת בכם ומשם נתקדם - https://krimerdigital.ravpage.co.il/anatfriedman


ענת פרידמן - מבט אחר - תכנון ועיצוב פנים

050-205-6633

www.frianat.co.il

87 views0 comments

Recent Posts

See All

Comentários


bottom of page